July 15 2019

Altus wygrał proces o sprostowanie z Business Insiderem

Business Insider Polska musi sprostować kłamstwa na temat Altus TFI – taki prawomocny wyrok zapadł 8 lipca br. przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie. To pierwszy prawomocnie rozstrzygnięty proces z całej serii powództw o sprostowania oraz ochronę dóbr osobistych, jakie Towarzystwo wytoczyło tej Redakcji.

 

Teraz zgodnie z orzeczeniem portal „Business Insider Polska” w dziale „Finanse” będzie musiał zmieścić sprostowanie o treści, jak poniżej:

 

Nieprawdziwa jest wiadomość opublikowana przez portal Business Insider Polska w dniu 24.10.2018 r., w materiale prasowym pt. „Kiedy Ryba przychodzi do Rockbridge. Czyli o sposobach Altusa na zyski”, że Altus TFI praktykował tzw. „późną alokację” w kontaktach terminowych pomiędzy różnymi zarządzanymi funduszami. Decyzje alokacyjne podejmowane przez Altus TFI nie były motywowane stopniem rentowności poszczególnych funduszy.

 

Sąd Apelacyjny orzeczeniem z 8 lipca podtrzymał wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego z 25 stycznia, który nakazał sprostować nieprawdziwe informacje. Redakcja ma czas na opublikowanie sprostowania do 18 lipca. W przypadku, jeśli nie zrealizuje orzeczeń Sądu, wówczas Altus TFI podejmie stosowne kroki prawne, aby je wyegzekwować.

 

Także wcześniej, bo już 9 stycznia, Sąd Okręgowy nakazał redakcji Business Insidera, w ramach zabezpieczenia powództwa, zamieszczenie adnotacji przy każdym z serii artykułów naruszających dobre imię Altus TFI.

 

„Altus TFI, reagując na nasz artykuł złożył przeciw nam do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych, podważając prawdziwość informacji o działaniach naruszających prawo oraz interes inwestorów i domaga się przeprosin. Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. – wydawca „Business Insider Polska”.

 

Kolejne procesy są w toku.

 

                                                                                                                                                               Z poważaniem,

                                                                                                                                                               Zarząd ALTUS TFI